Informácie o SSP

Písal sa rok 2007, skončila sa sezóna hasičských súťaží a prišiel čas keď si kamaráti pri pivku rozprávajú zážitky a plány do budúcna. Pri jednom takomto stretnutí Pištu Krajča (Pišta) a Ladislava Jakubičku (Laco alebo aj Lolo) vznikol nápad zorganizovať súťaž v ktorej by si navzájom zmerali sily najlepšie hasičské družstvá.

Vtedy to bol smelý plán s mnohými víziami do budúcna . Dnes viem, že s menšou predstavou čo všetko bude potrebné urobiť, aby sa sen stal realitou. Po vzájomnom prikývnutí prišli na rad stretnutia kde sa rozdeľovali úlohy a dolaďovali detaily. Jedna z prvých úloh, ktoré pripadli Pištovi bola zistenie či by vôbec bol záujem o niečo také. Preto Pišta koncom januára 2008 prvý krát oslovuje cez internet hasičské družstvá a ligy s touto myšlienkou.

Nakoľko sa stretol z priaznivou odozvou nič nebráni tomu, aby sa prvý ročník Slovenského superpoháru v požiarnom útoku uskutočnil. Termín súťaže padol na 3.5.2008. Miesto súťaže Svätotrojičné námestie v Krupine. Organizátor DHZ Trpín (Pišta) a DHZ Krupina (Laco). Viac o SSP doplníme čoskoro.